Mapa Chorvatska + navigace


K naplánování cesty skvěle poslouží mapa Chorvatska od Google. Místní alternativu nabízejí chorvatské servery karte.hr nebo map.hak.hr. Kvalita podkladů jejich map ale nedosahuje příliš dobré úrovně.


Zvětšit mapu

Autoatlas a automapa

Autoatlas Chorvatsko – Slovinsko z nakladatelství freytag & berndt obsahuje přehledné mapy celého území  v měřítku 1 : 150 000. Od stejného nakladatele lze sehnat i automapa v měřítku 1 : 500 000 s uspokojivým zobrazením silnic a dálnic a vyznačením zajímavých míst (hrady, zámky, kempy).

Nejlepší navigace do mobilu

Díky moderním technologiím se dávno nemusíte spoléhat pouze na papírovou mapu. Po které navigaci při cestě do Chorvatska nejlépe sáhnout?

Online navigace Google

Navigace pro nekomerční užití je zcela zdarma. Mapové podklady zahrnují přes 200 zemí. Stáhnout si ji můžete na portálu Google Play a je dostupná pro telefony s operačním systémem Android i iOS. Samozřejmě je lokalizovaná do češtiny. V online režimu patří k tomu nejlepšímu, co je dnes mezi navigacemi dostupné. Aplikace vás velmi spolehlivě „uchrání“ od placených úseků na dálnicích. Lze ji ale používat i v režimu offline! Nechcete-li platit za přenesená data, předem si mapy uložíte do paměti telefonu.

Offline navigace HERE

Nabízí víc než stovku států (včetně Chorvatska) a je velmi spolehlivou alternativou, pokud kladete důraz právě na možnost offline použití. Neoplývá zbytečnými funkcemi, proto je velmi přehledná a snadno se ovládá. Také je dostupná v českém jazyce. Poměrně čerstvě vyšla též verze pro Android. Původně se tato navigace distribuovala pouze na telefonech značky Nokia, odtud si ji pamatuje řada uživatelů. Za drobný mínus posledních verzí lze považovat pomalejší načítání.

Klasická navigace TomTom

Přes nesporný boom navigací v mobilních telefonech, svou pozici neztrácejí ani ty klasické, mezi nimiž si drží stabilní místo právě TomTom. Pochvalu si rozhodně zaslouží za rychlý a plynulý chod a zahrnuje rovněž zdarma i pravidelnou aktualizaci map. Výhodou je samozřejmě dostatečné pokrytí území a podrobnost map. I přesto se ale může stát, že při zadání konkrétní ulice zkrátka nepochodíte. V základu se od sebe jednotlivé modely TomTom moc neliší, doplňkové služby mohou obsahovat například informace o aktuálním stavu dopravy a kolonách.Sledujte nás na Facebooku a sdílejte článek s přáteli  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *