Dovolená v obytném voze

I tak úžasné a celou rodinou očekávané období, jako je letní dovolená, se může stát lehce stereotypním. Když vyrážíte na dovolenou každý rok, nebo i častěji, nuda vás dříve či později dostihne. Zvlášť v případě, kdy vše necháte na cestovní kanceláři a zůstanete týden či 14 dní v jednom z přeplněných hotelových resortů. Letos to ale může být jinak! Stačí pár věcí změnit. Třeba způsob dopravy a ubytování.

Zapomeňte na cestovky a vyražte na dovolenou po vlastní ose. Ideálně v obytném voze. Získáte tak pocit nezávislosti, zažijete nová dobrodružství a přitom se nemusíte vzdát zaslouženého pohodlí!

Výbava moderních obytných aut je totiž velmi bohatá. Najdete v ní klimatizaci, kuchyňský kout s vařičem, ledničku s mrazákem, televizi s DVD, panoramatické střešní okno, markýzu i moskytiéry. Nemusíte se tak vzdávat pohodlí, na které jste zvyklí ze svého domova.

Obytné auto má před jinými formami rekreace i další výhody. Můžete projet celou Evropu bez toho aby jste neustále sháněli ubytování, vždy si také můžete dopřát teplou domácí večeři a vychlazené pivo. Především ale nemusíte trávit celý den na tom stejném místě! Navíc není problém vzít si s sebou jízdní kola a navečer si udělat příjemnou projížďku kolem pobřeží.

Pronájem obytného auta

Půjčení obytného auta na dovolenou samozřejmě není úplně nejlevnější záležitost a v porovnání s pronájmem klasického ubytování si něco připlatíte. Pokud ale plně využijete kapacitu obytného vozu (5 až 6 míst), je to finančně velmi přijatelné. Ceny pronájmů jsou proměnlivé v závislosti na sezóně a typu auta. Pronájem obytných aut lze sehnat od 2100 Kč na den.

V Chorvatsku bohužel není dovoleno kempovat s obytným vozem či karavanem ve volné přírodě. Samozřejmě ale můžete v obytném autě přespat na odpočívadle nebo na parkovišti, v případě že na vás přijde únava z dlouhé cesty. Samotnou dovolenou pak můžete trávit v různých kempech na jadranském pobřeží ale i ve vnitrozemí (například u Plitvických jezer). S obytným autem můžete objevovat velmi klidná a odlehlá místa bez davů turistů, kde si naplno užijete průzračně čisté vody a nerušeného klidu. Zejména na chorvatských ostrovech, kde kempy nebývají přeplněné a poskytují potřebný standart.

Last minute se slevou až 50%

I při pronájmu obytného vozu lze ušetřit nemalé peníze. Pokud využijete last minute nabídky, ušetříte až 50% ceny. Půjčovna obytných vozů vám aktuálně nabízí tyto auta: Sunlight A72 s alkovnou pro 6 osob a Sunlight T68 bez alkovny pro 5 osob. Jde o zcela nové, luxusní, obytné vozy zakoupené v roce 2015. V ceně je již započtené havarijní i zákonné pojištění a pokud budete mít zájem, není problém si zapůjčit například i kempový nábytek, GPS navigaci, nebo držák na kola.

Navíc, pokud si zapůjčíte obytný automobil na více než 31 dnů v průběhu 1 roku, dostanete slevovou kartu se kterou získáte 10 % slevu na další pronájmy.

Mohlo by se vám líbit...

Místo pro vaše otázky, rady, tipy a zkušenosti

  1. Dubrovník napsal:

    Již několik let vlastníme obytný automobil, tak moc dobře vím o čem je řeč. Dříve jsme jezdili pod stan nebo do penzionů a apartmánů, ale vlastní bydlení na kolech je úplně něco jiného. Mnohem lepšího. Kdo chce vyzkoušet, tak neváhejte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *