Dubrovník nabízí památky, pláže i levné ubytování


Dubrovník patří k nejhezčím místům nejen v Chorvatsku, ale také v celé Evropě. Město nalezneme na samém jihu země při hranici s Černou Horou. Z Dubrovníku jsou vidět kopce, které jsou však již součástí Bosny a Hercegoviny. Je zde množství památek především z období Dubrovnické republiky. To vedlo v roce 1979 k zapsání tohoto chorvatského města na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Je tedy ideálním místem pro dovolenou, neboť jeho návštěvníci mohou spojit svůj odpočinek u moře s poznáváním mnoha zajímavých míst.

Dubrovnik

Cesta do Dubrovníku:

Do Dubrovníku lze pohodlně přijet autem. Z Prahy měří trasa sice bezmála 1200 km, ale díky vybudování dálnice do Splitu se čas jízdy zkrátil na 13 hodin. Nejrychlejší cesta vede přes Rakousko a Slovinsko. Řidiči budou projíždět také krátkou bosenskou enklávu Neum, která odděluje jižní oblasti Chorvatska od zbytku země. Kromě Bosny a Hercegoviny lze na většině trasy využít dálnice. V Rakousku a Slovinsku se podobně jako u nás za jejich průjezd platí formou dálniční známky. Pouze v Chorvatsku budete platit na dálnicích u mýtných bran. Do Dubrovníku se dá rovněž pohodlně dopravit letadlem. Hlavně v letní sezóně létají na trase Praha-Dubrovník charterové letecké společnosti. Cena letenky do Dubrovníku se pohybuje mnohdy pod 5000 Kč. Dubrovnické letiště Čilipi se nachází na jih od města, se kterým má pravidelné autobusové spojení.

Nejhezčí pláže a místa:

Na území města a v jeho blízkém okolí se nachází mnoho nádherných pláží. Mezi ty nejhezčí patří Šunj, která se nachází na ostrově Lopud. Populární pláže jsou rovněž Banje a Copacabana. Zde mohou jejich návštěvníci využít různé sportovní aktivity. Navíc počasí a teplota moře v Dubrovníku je na chorvatské poměry nadprůměrná.

dubrovnik cavtat

Tipy na ubytování:

Dubrovník je turisticky velmi navštěvované letovisko a tak tu jsou zastoupeny všechny druhy ubytování.

Tip 1: Pro turisty s omezeným rozpočtem je zde kemp Solitudoa – který leží v klidném prostředí, cca 250 metrů od pláže a 6 km od historického centra. V kempu je veškeré zázemí, včetně wi-fi, bazénu a blízkých tenisových kurtů. Kemp je hodnocen třemi hvězdičkami.

  • Adresa kempu: Vatroslava Lisinskog 60, 20000 Dubrovnik
  • Telefon na recepci kempu: + 385 (0)20 448 686

Tip 2: Daleko populárnější však je ubytování v soukromí nebo v hotelu. Zajímavou volbou je stejnojmenný hotel Dubrovnik. Má výhodnou polohu blízko centra a od starého města je vzdálen jen 20 minut pěšky. Přímo vedle hotelu je veřejná pláž. Hosté se tady mohou ubytovat ve 23 vkusně zařízených pokojích, nebo dát přednost některému ze čtyř apartmánů, které jsou součástí areálu hotelu. Hotel Dubrovnik je tříhvězdičkový a tak nabízí velmi slušný standard za rozumnou cenu.

  • Adresa hotelu: Šetalište Kralja Zvonimira 16, 20000 Dubrovnik
  • Telefon: +385 20 435 030

Dubrovník - moře

Tyto a další možnosti ubytování v Dubrovníku můžete rezervovat zde.Sledujte nás na Facebooku a sdílejte článek s přáteli  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *