Kempy v Pakoštane (Recenze)


V Pakoštane najdete jak písečné pláže, tak i ty oblázkové. A co víc? Nebudete se na nich muset mačkat s davy turistů, jako ve známějších letoviscích. Pakoštane patří k těm menším a prozatím méně známým. Nenajdete tu žádné luxusní hotely. Jednoznačně zde dominují soukromé apartmány a kempy, kterým se v tomto článku “podíváme na zoubek”.

Napřed ale něco málo k místním atrakcím: Milovníci historie si jistě povšimnou, že osídlení už v raných dobách zde zanechalo mnoho atraktivních památek. Za návštěvu stojí třeba Maškovica han – jedinečná ukázka turecké architektury pocházející ze sedmnáctého století. Rybáři zase ocení náš návod na pořízení povolenky k chytání ryb v Chorvatsku. A vy ostatní si nezapomeňte udělat výlet na Vranské jezero.

Teď už ale zpátky k ubytování. Máme pro Vás připraveny krátké recenze nejnavštěvovanějších bungalovů a kempů v Pakoštane.

Stanování a Kempování

Recenze kempů a bungalovů v Pakoštane

  • Pine beach

kempovaniDříme ve vás ekolog? V Pine beach se ubytujte v rákosových bungalovech o kapacitě dvou, tří či pět osob. Přímo do Pakoštane, to je necelý kilometr. Místní pláž patří tak trochu mezi chorvatské rarity. je totiž písečná! Chcete si užít aktivní dovolenou a mimo tradičního tenisu zkusit něco jiného? V Pine beach zabavíte sebe i své děti lukostřelbou. S jídlem si nedělejte starosti, na oběd vám stačí lehké jídlo z místní restaurace a večeři obstará oblíbené grilování. Náročnějším strávníkům Pine beach nabízí i možnost stravování ve formě plné penze. V místě je spolehlivý přístup k internetu.

  • Kemp Kozarica

Kemp Kozarica se rozkládá v příjemném prostředí oblázkové pláže a borovicového lesa. Až vás to v areálu přece jen bavit přestane, do města se dostanete pěšky přibližně během deseti minut. Ubytování vás čeká v nově zrekonstruovaných mobilních domech a apartmánech. Modernizací si prošlo i sociální zařízení. Dále můžete kempovat ve svých obytných vozech a karavanech. Pro děti je k dispozici hřiště a dětský klub. Pro starší je určeno volejbalové hřiště. Pokud vás pohyb moc neláká a naopak dáte přednost relaxaci, využijte místní wellness a zajděte si třeba na masáž. K dalšímu vybavení patří bar, restaurace a internetová kavárna. Do kempu je umožněn i vstup se psem.

  • Kemp Cuka

Patří k těm menším a jedná se o soukromý kemp. Je tudíž skvělou volbou pro klidnou rodinnou dovolenou. V pronájmu jej má cestovní kancelář. Moře lemované oblázkovou pláží se od kempu nacházejí přibližně dvě stě metrů. K dispozici je návštěvníkům areálu také nedaleká písečná pláž! Kemp Cuka nabízí ubytování ve srubech (čtyři lůžka). Pojedete-li ve dvou, můžete si rezervovat pouze polovinu srubu (obě poloviny mají samostatné vchody). V kempu si přijdou na své zejména milovníci bílého sportu, kteří využijí zdejší tenisový kurt. Vstup do kempu se psem je povolen.

  • Vila Elka

Vila Elka je součástí uzavřeného areálu. Hodí se pro pobyt rodin s dětmi, případně i pro seniory. Obě tyto kategorie zajisté ocení pozvolný přístup do moře. Pláže jsou zde na 500-ti metrech hned tři – jedna je placená. Pětisetmetrovou procházkou dojdete i do centra města Pakoštane. Ubytování ve vile zajišťují dvoulůžkové pokoje. K dispozici je malá kuchyňka s lednicí, rychlovarnou konvicí a mikrovlnou troubou. Na pokojích je vlastní sociální zařízení. Připojení k internetu je za poplatek. Před vilou je hřiště na ruské kuželky a nedaleko i placené hřiště na volejbal.Sledujte nás na Facebooku a sdílejte článek s přáteli  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *