Mali Lošinj – ozdravné pobyty, aquapark i pozorování delfínů


Velký a Malý Lošinj jsou největšími městy na ostrově stejného jména – Lošinj. Ostrov se rychle stal populární turistickou lokalitou. Čilé dopravní spojení zajišťuje průplav Privlaka, který je překlenut mostem. Lokalita potěší zejména milovníky přírody a příjemného počasí. Což z něj dělá ideální místo pro výlety na kole a pěší turistiku.

Co vám může nabídnout Mali Lošinj krom klasické dovolené? Prospěje vašemu zdraví! Tradičně se sem jezdí lidé na ozdravné pobyty, které mají příznivý vliv na zdravotní stav především alergiků nebo astmatiků. Popularitu si získala především krásná pláž tvořená oblázky v lokalitě Čikat. Vstup do moře je zde pozvolný, což umožňuje snadný vstup do vody i malým dětem. I další pláže v okolí jsou až na výjimky oblázkové.

Jak se dostat autem na ostrov Lošinj?

Cestujete-li autem budete muset využít přepravu trajektem. Osorský most sice spojuje Lošinj s ostrovem Cres. Ale předtím musíte využít přívoz. Z chorvatské pevniny na Cres jezdí pravidelně trajekt (Brestova – Porozina). Dostat se sem lze i trajekty z ostrova Krk (Valbiska – Merag). Pouze v létě a jen velmi sporadicky jezdí také trajekt ze Zadaru na Mali Lošinj (navíc se zastávkami na dalších ostrovech).

Mali Lošinj je výborným místem pro potápění nebo jachting a v Chorvatsku tomu snad ani nemůže být jinak. Na Lošinju ale uvidíte i něco lepšího! Je to totiž jedno z nejlepších míst v Chorvatsku, kde můžete vidět delfíny. A to opravdu velmi často!

delfíni chorvatsko

Delfíni v Chorvatsku

Ubytování na ostrově

Kemp Čikat (Mali Lošinj)

Čikat je největší kemp na ostrově Lošinj, což s sebou také nese nejrušnější „provoz”, zejména na vrcholu hlavní sezóny. Chcete trochu netradiční zážitek? Přijeďte si užít zimní kempování. Pokud se budete chtít ukrýt do stínu, je situován v malebném prostoru lesa. Ani místní pláž se nevymyká obvyklému standardu pláží oblázkových. Při rozhodování o tom, kde se chcete ubytovat, vás čekají tyto varianty: stany, obytné přívěsy, případně mobilní domy. Ke zdejšímu vybavení patří restaurace, děti svoje volné chvíle budou moci strávit na hřišti a vy třeba na tenisu nebo minigolfu. A až vyzkoušíte všechny druhy zábavy, vydejte se na kilometr vzdálenou diskotéku nebo do historického centra města. Do centra města Mali Lošinj je to odsud cca jeden kilometr. V případě, že se vám po dobu vaší dovolené nemá kdo starat o vašeho čtyřnohého mazlíčka, bez problémů si ho sem smíte vzít s sebou.

  • Pozor: U kempu Čikat je nově otevřený aquapark. Vodní svět s plochou 6300 m² najdete na okraji borového lesa. Aquapark nabízí 3 bazény s různou hloubkou a vodní atrakce pro děti, jako jsou tobogány a skluzavky.
  • Otevírací doba aquaparku Čikat v hlavní sezóně je od 10 do 20 hodin. Vstup pro návštěvníky kempu je bezplatný, pokud zde ale nejste ubytování, bude vás zajímat cena vstupného. V období mezi 1. červnem a 15. zářím stojí vstup 100 kun, za dětské vstupné (3-7 let) zaplatíte 70 kun, mladší děti mají vstup zdarma. Těsně před a po sezóně jsou ceny o 30 kun nižší.

Hotel Vespera (Mali Lošinj)

Ubytujete se v jednom z jednolůžkových, dvoulůžkových nebo rodinných hotelových pokojích (pro 4 až 6 osob). Z oken je výhled na moře, případně na park. K onomu moři to ostatně nebudete mít daleko – pouhých padesát metrů. Pláž u hotelu je oblázková. Stravování lze řešit buď formou snídaně nebo klasickou polopenzí se snídaní a večeří. Hotel Vespera se prezentuje především jako rodinný. Dětské hřiště nebo herna nadchnou všechny věkové kategorie – od nejmenších po teenagery. Pro ty skutečně malé návštěvníky nabízí hotel vybavení v podobě například ohřívače lahví. Hlavní devízou je rozhodně bazénový komplex. Dost zábavy poskytne nejen vašim ratolestem. Na své si přijdou milovníci sportu, ale chcete-li spíše strávit svůj čas v klidu, uložte potomky a vydejte se na romantickou večeři do místní restaurace.

Mali Lošinj

Mali Lošinj – moře

Hotel Aurora (Mali Lošinj)

Už z názvu máme víceméně jasno, co můžeme čekat: Wellness hotel Aurora jen 50 m daleko od vody s krásnou oblázkovou pláží. Moderní budova disponuje jednolůžkovými a dvoulůžkovými pokoji s klimatizací. K samozřejmostem patří vybavení bezplatným připojením k wi-fi. Nabídka stravování uspokojí i ty nejnáročnější: snídaně, polopenze nebo plná penze – stačí si vybrat. Sportovci si rádi zahrají třeba tenis a pokud to myslíte naprosto vážně s tím, že dovolená je od toho, aby se na ní relaxovalo, k tomu vám poslouží hotelové wellness centrum. K dalším atrakcím náleží kryté sladkovodní bazény a jeden venkovní s mořskou vodou.Sledujte nás na Facebooku a sdílejte článek s přáteli  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *