Poreč a Pula – známá turistická letoviska


Chorvatsko patří po právu mezi jedny z nejoblíbenějších dovolenkových destinací. Pro mnoho z nás však může být taková dovolená v turisticky „profláknutých“ destinacích doslova noční můrou. Někdo si zkrátka nepotrpí na přeplněné pláže a alespoň jeden prázdninový týden nechce slyšet češtinu na každém kroku. Pokud do skupiny „odpůrců nadměrného turistického ruchu“ patříte i vy, máme pro vás několik tipů na místa, kde přeplněné pláže rozhodně nehrozí.

Přístavní městečko Poreč

Poreč se nachází v západní části Chorvatska a je významnou přístavní destinací. Naleznete zde několik marin i kempů. V okolí Poreče je několik hotelových komplexů, samotné město však nabízí spíše ubytování v soukromí. Apartmány ve městě Poreč jsou zde připraveny pro všechny, kteří neholdují klasickým přeplněným resortům a chtějí si užívat klidnou a ničím nerušenou dovolenou. Pokud patříte mezi milovníky památek, bude Poreč vaším splněným snem. Najdete zde totiž celou škálu nejrůznějších kostelíků, historických osad i antických chrámů. Pro absolutní pocit soukromí se můžete vydat na nedaleký ostrůvek Sv. Nikola, který je proslulý nejen svou krásou, ale také výbornými podmínkami pro potápění.

Romantická Pula

Také Pula je přístavním městečkem situovaným na jihu istrijského poloostrova. Patříte-li mezi nadšené turisty, určitě se rozhodněte pro ubytování v Pule. Nedaleko tohoto přístavního města se totiž nachází vyhlášený Brijunský národní park, který vás svou krásou doslova uchvátí. Další raritou, kterou můžete v Pule obdivovat, je druhý největší amfiteátr na světě (největším amfiteátrem je pochopitelně římské koloseum).

Náš tip: Míříte-li do Chorvatska automobilem, zjistěte, jak se pohybují aktuální ceny benzínu v Chorvatsku a kde můžete nejvýhodněji natankovat. Ušetříte tak zajímavou finanční částku.

www.ubytovanivchorvatsku.czSledujte nás na Facebooku a sdílejte článek s přáteli  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *