Podgora? Na dovolenou jeďte jinam!


Letovisko Podgora je mezi turisty oblíbenou lokalitou, proto také má (ač jde o malé městečko) poměrně rušnou atmosféru. V sezóně budete muset počítat s mírnou “tlačenicí”. Je zde ale krásná dlouhá pláž tvořená oblázky a čisté moře. Dovolenou v Podgoře ocení ti, kteří svůj volný čas rádi tráví aktivně. Možnosti vodních sportů a aktivit na pláži jsou poměrně pestré. Mimo klasických lákadel v podobě obchodů, restaurací a cukráren, se v letních měsících ve městě koná řada kulturních akcí.

Nabídka ubytování je velmi rozsáhlá: od kempů přes apartmány až po větší hotely. S kvalitou je to ale horší (viz. níže). Záleží na vašem uvážení, ale rodině s dětmi bych radil najít si lepší místo pro dovolenou.

dovolená s dětmi

Na rodinnou dovolenou s dětmi existují v Chorvatsku lepší místa než Podgora.

Vzhledem k tomu, že staré město bylo zničeno zemětřesením a jeho obyvatelé se následně přesunuli blíže k moři, je jasné, jakým směrem se ubírá současná situace: Podgora se stala vyhledávaným turistickým letoviskem žijícím zejména z cestovního ruchu. Proto zde nehledejte příliš mnoho památek. Jde v podstatě o moderní středisko, kde naleznete řadu barů, restaurací atd. Vybavení službami jako jsou směnárny nebo bankomaty, je na celkem dobré úrovni, ač je poskytují převážně větší hotely.

Recenze hotelů a kempu – Podgora:

 • Hotel Podgorka

Přímo před hotelem Podgorka najdete oblázkovou pláž (cca 20 metrů) s pozvolným vstupem do moře. V případě že jedete na dovolenou s dětmi je nutno zohlednit, že se jedná spíše o rušné místo, spíše než oázu klidu. Po příjezdu se ubytujete v jednolůžkových nebo dvoulůžkových pokojích, případně apartmánech s vlastním sociálním zařízením. Vybavení hotelu asi nebude vyhovovat náročným hostům. Chybí například klimatizace. Alespoň je k dispozici připojení k internetu zdarma. Hoteloví hosté mohou využít restauraci, bar i sportovní vyžití v podobě tenisového kurtu a dalších aktivit. Vzít si sem bohužel nemůžete svého domácího mazlíčka.

 • Hotel Sirena

Doslova pár kroků to budete mít z hotelu na pláž, stejně jako do centra města. To se odsud nalézá přibližně 300 m. Bydlení je pro vás připraveno v pokojích jednolůžkových, dvoulůžkových nebo rodinných, které mají výhled buď na mořskou stranu (za příplatek) nebo do parku. K dispozici je zdarma připojení k wi-fi a vybavení klimatizací, telefonem, satelitní televizí a mini barem. Ke stravování lze využít klasickou formou polopenze. Parkování vám personál hotelu zajistí po předchozí dohodě. Hotel je vybaven také barem, restaurací, venkovním bazénem a vlastním wellness centrem. Jedná se o nově postavenou budovu, která je moderní, uspokojí tak i potřeby náročnějších návštěvníků.

 • Hotel Minerva

Hotel najdete nedaleko oblázkové pláže. I do centra města se dostanete rychle (100 metrů). Pokoje nabízí jednolůžkové nebo dvoulůžkové s možností přistýlky, a mají klimatizaci i vlastní sociální zařízení. Výhled na moře je za příplatek. Stravovat se lze formou polopenze. Ani hotel Minerva svou úrovní neoslní návštěvníky milující luxus, což platí i pro pláž, která by si zasloužila lepší péči. Mezi další služby, které vám hotel nabídne, patří bar a restaurace, stejně tak disponuje vnitřním bazénem. Jste-li ochotni si připlatit, můžete navštívit fitness centrum, SPA centrum nebo využít připojení k internetu. Sportovního vyžití je k dispozici poměrně málo a služby hotelu také nepamatují příliš na potřeby malých dětí.

 • Kemp Sutikla

Kemp Sutikla se nachází v bezprostředním sousedství oblázkové pláže. Ubytovat se můžete klasicky ve stanech, karavanech nebo mobilních domech. Za příplatek budete moci využít tenisové kurty nebo víceúčelové hřiště. Také za klimatizaci je nutno zaplatit zvlášť poplatek. Připojovat k internetu se budete marně – není tu wifi. Lepší je vyrazit na příjemnou procházkou do nedalekého centra Podgory za nákupy, kavárnami a dobrým jídlem. Rodiče malých dětí by si měli dát pozor na to, že kemp se nalézá ve svahu. Sociální zařízení by si už zasloužilo rekonstrukci, a úroveň úklidové služby je nevalná.

 • Apartmány Čaklje

Mnoho z nich je situováno v bezprostřední blízkosti moře, často v obklopení zelení a v tichém a klidném prostředí ideálním pro skutečný odpočinek. Ke standardu patří vybavení wi-fi, zařízená kuchyně i televize. Apartmány jsou klimatizované a s parkováním nehrozí problém. Mnohde se navíc bez problémů domluvíte i česky 🙂Sledujte nás na Facebooku a sdílejte článek s přáteli  

Mohlo by se vám líbit...

Místo pro vaše otázky, rady, tipy a zkušenosti

 1. Margaret napsal:

  Trošku zarážející článek, nebo spíše nadpis 🙂 Chybí tak trošku vysvětlení proč jet na dovolenou jinam. Ať už pojedete do Řecka nebo Itálie tak všude žijí z cestovního ruchu. Sice nejsou v Chorvatsku žádné památky, ale zase je tam čisté moře, a hlavně v Podgoře je to vážně super. Jinak přímo v Podgoře je umístěná webová kamera, takže si může kvalitu vody každý ověřit online 🙂 Na kameru se můžete podívat např. zde

 2. Radek Hájek napsal:

  Taky se divím, že vůbec takový článek o Podgoře vyšel. Sam jsem tam byl několikrát a to i s dětmi a rozhodně nemohu říct, že by to tam bylo nějaké špatné. Moře je tam čisté, pláže také a na rozdíl od jiných letovisek se tu dají najít moc pěkná místa na koupání, kde nikdo není. Rozhodně Podgoru při cestě do Chorvatska doporučuji navštívit.

 3. Martina napsal:

  Souhlasím s Vámi – v Podgoře jsme strávili už 9 dovolených a vždycky každý rok se nějak nemůžeme odpoutat a vyrazit někam jinam…. už teď zase myslím na Podgoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *