Rybaření v Chorvatsku


V Chorvatsku lze provozovat mořský rybolov jak rekreačně, tak sportovně, ale vždy je potřeba zajistit si povolení a řídit se chorvatskými předpisy vztahujícím se k rybolovu. Pro rekreační rybolov byla od roku 2011 zavedena elektronická forma licence (povolení), kterou můžete zakoupit na stránkách chorvatského Ministerstva zemědělství, rybolovu a rozvoje venkova na adrese www.mps.hr/ribarstvo. Licenci samozřejmě můžete zakoupit i na prodejních místech po příjezdu k moři, ale tato služba vám umožní rychlé vyřízení v pohodlí domova. Po zaplacení vám přijde e-mailem dokument ve formátu PDF obsahující licenční pořadové číslo a slouží jako potvrzení o vyřízení povolenky.

Rybaření v Chorvatsku je regulováno a obsahuje jistá omezení, které je potřeba respektovat. Chytání ryb je trvale zakázáno v přístavech, koupalištích a na plážích v období od 1. května do 1. října, omezení jsou i v přírodních rezervacích a ústích řek např. rijeka Dragonje, Mirne, Raše, Riječine, Zrmanje, Jadra, Žrnovnice, Cetine, Neretve i Rijeke Dubrovačke, te u Limskom i Fažanskom kanalu, Medulinskom zaljevu i uvali Klimno na Krku.

Povolení k chytání ryb na moři v Chorvatsku

Existuje několik typů licencí:
1. den – 60 Kun
3. dny – 150 Kun
7. dnů – 600 Kun
30. dnů – 700 Kun

K zakoupení povolenky je potřeba předložit doklad (pas, občanský průkaz) a pro rekreační a sportovní rybolov platí denní limit max. 5 kg ryb a ostatní mořských živočichů.

K rekreačnímu rybaření lze používat toto vybavení:

  • maximálně 2 pruty s nejvíce 3 návazci na každém prutu
  • maximálně 2 pruty se zátěží s nejvíce 3 návazci na každém prutu
  • maximálně 2 pruty pro lov vlečením s nejvíce 3 návazci na každém prutu
  • maximálně 2 pruty pro lov hlavonožců
  • maximálně 2 kusy zařízení pro lov velkých červů
ryby

Kam na ryby? Do Chorvatska!

Sportovní rybolov na moři

Povolení vyřizuje Hrvatski savez za športski ribolov na moru a sportovní rybolov se vztahuje zejména k rybolovu pod mořskou hladinou bez dýchacího zařízení a pohybující se pomocí vlastní síly. K povolení je potřeba doložit členský průkaz Chorvatského svazu pro sportovní rybolov nebo národní asociace pro sportovní rybolov jiné země.

Ceny licencí sportovního rybolovu pro cizí státní příslušníky:
1. den – 60 Kun
3. dny – 150 Kun
7. dnů – 300 Kun
30. dnů – 700 Kun

Ke sportovnímu rybolovu lze používat toto vybavení:

  • maximálně 2 pruty s nejvíce 3 návazci na každém prutu
  • maximálně 2 pruty se zátěží s nejvíce 3 návazci na každém prutu
  • maximálně 2 pruty pro lov vlečením s nejvíce 3 návazci na každém prutu
  • maximálně 2 podvodní pušky

rybařeníSledujte nás na Facebooku a sdílejte článek s přáteli