Rab – ostrov slunce a pohybu


Rab leží v pásu Kvarnerských ostrovů, je 22 km dlouhý o rozloze 91km čtverečních s počtem cca 9500 obyvatel. Mezi jeho sousedy patří ostrovy Krk, Pag a Dolin. Rab je lesnatý a hornatý ostrov s nádhernou přírodou, řadou krásných pláží, množstvím historických památek před-římské doby a vyhledávanou turistickou destinací chorvatského Jadranu. Tento ostrov znali již antičtí spisovatelé pod jménem Arba, které se v italštině dochovalo do současnosti.

Mezi největší města patří Rab a Lopar, které jsou s dalšími obcemi a osadami nasáty antickou kulturou starověku s nepřeberným množstvím památek.

Ostrov Rab je oblíbenou destinací ke koupání pro svoje mimořádné příznivé klima a vysokým počtem slunečních dnů. Sezóna zde trvá od května do října a množství oblázkových ,kamenitých a písčitých pláží umožňuje vyžití pro všechny věkové kategorie. Tento ostrov má také svou historii naturismu, která se datuje až do roku 1936 a rabská zátoka Kandarola je jednou z nejstarších nudistických pláží v Chorvatsku.

ostrov rab

Členitost a rozmanitost ostrova nabízí také sportovcům místo rekreace a zdravého pohybu. Je zde 157 km cyklistických stezek, 144 km pěších stezek, 20km dlouhá horská stezka, pět potápěčských center, dvacet tenisových kurtů a řada možností provozovat rybolov a sporty na moři. Raritou je poloostrov Lopar, kde se nachází 22 písečných pláží z nichž tři jsou pro nudisty.

Na ostrově Rab je několik hotelových komplexů a charakteristikou ostrova je kvalitní ubytování v apartmánech, pokojích, vilách, prázdninových domech, kempech a chutná gastronomická nabídka v nesčetných restauracích, hostincích a sklípcích.

rab

Ostrov Rab – katalog v pdf

Další informace můžete čerpat u:
Turistického sdružení na Rabu
www.tzg-rab.hr
Turistického sdružení obce Lopar
www.lopar.comSledujte nás na Facebooku a sdílejte článek s přáteli