Tipy na ubytování na ostrově Krk


ostrov KrkOstrov Krk je součástí Kvarnerských ostrovů. Východní část ostrova se často potýká s prudkými vichry, takzvanými bóry. Tudíž tato strana ostrova je pro turisty nevhodná a doporučuji zvolit si ubytování na straně západní. Na ostrov se dostanete bez problému autem, jelikož pevnina je spojená s ostrovem Krckým mostem (nezapomeňte, za přejezd mostu autem se platí mýtné 35 kun za automobil). Pokud však chcete na ostrov Krk letecky, ani to není problém, na severovýchodě je vybudováno malé letiště Rijeka airport. Na západní části ostrova se nachází pozvolné pláže vhodné pro rodiny s dětmi a najdete zde pláže oblázkové i písčité. Podle aktuálních údajů se v současnosti hned deset místních pláží pyšní takzvanou modrou vlajkou, udělovanou za splnění standardů v oblasti péče o životní prostředí. Pro potápěče je nejzajímavější lokalita poblíž ostrova Plavnik. Turistická sezóna zde začíná v polovině června, avšak nejvíce navštěvován je ostrov na přelomu července a srpna.

Kde tedy hledat ubytování? Zkuste jeden z následujících tipů:

Apartmány Baška

 • Letovisko Baška se nachází v překrásné a široké zátoce s pozvolnými plážemi a více než padesáti možnostmi ubytování. Tou nejlepší volbou v této oblasti jsou právě apartmány. Jsou poměrně levné a nabízejí potřebný standard. Z většiny apartmánů je to k moři maximálně 500 m, u těch nejbližších cca 50 m. Některé apartmány mají též k dispozici vlastní bazén, případně zahradu.
Baška - pláž na ostrově Krk

Baška – pláž na ostrově Krk

Hotel Corinthia

Jedná se o tříhvězdičkový hotel, který je situován v blízkosti moře (cca 100 m). Vybaven je vlastním wellness centrem, dále saunou, soláriem i dětský hřištěm. Milovníky sportu bude bavit stolní tenis nebo minigolf a vašemu zájmu jistě neunikne ani tenisový kurt. Pokoje jsou ve dvou variantách: Classic a Superior. A výhled? Na moře nebo do parku. Na vyžádání vám hotel zajistí přistýlku. Z dalšího vybavení zmiňme ještě terasu a bazén, mezi zajištěné služby přímo v hotelu patří směnárna, kadeřník, kosmetika či obchod se suvenýry. Mezi samozřejmou součást počítáme připojení k internetu, které je návštěvníkům k dispozici zdarma. Parkování je za poplatek 2 EUR za den.

 • plusem je ubytování přímo u moře
 • možnost polopenze či plné penze (snídaně, obědy i večeře ve formě bufetu s neomezenou a bezplatnou konzumací nápojů)
 • nejnavštěvovanější restaurací v hotelu Corinthia je Bistro Funtana s širokou nabídkou středomořských pochutin
 • při rezervaci pokojů si můžete vybrat, jestli chcete mít výhled na moře či místní park
 • dalším plusem hotelu jsou venkovní bazény, jeden speciálně pro děti s různými barevnými vodotrysky a fontánkami
 • pro ratolesti je zde nachystán i animační tým, je zde i dětské hřiště, možnost karaoke nebo minigolfu
 • rodiče si mohou zatím dopřát příjemnou masáž, navštívit vířivku nebo wellness centrum
 • je to skvělé místo pro rodiny s dětmi, ale domácí mazlíčky v hotelu Corinthia nevítají – pokud tedy jedete na dovolenou se psem, využijte raději ubytování v apartmánu (třeba zrovna v Bašce)

Kemp Ježevac – ubytování v mobilheimech

Kemp Ježevac je nesmírně oblíbený, což vám může zejména v exponovaných prázdninových měsících poněkud zkazit vidinu klidné dovolené. Areál je vybavený internetový připojením, které je zdarma. Dále nabízí stolní tenis, minigolf a rádi vám zde nabídnou možnost půjčit si jízdní kolo.

 • kemp nabízí mobilní domy s velkou terasou a parkovacím místem zdarma
 • dovolenou trávíte obklopeni svěží zelení hned u oblázkové pláže
 • každý mobilní dům nabízí vlastní koupelnu a vybavenou kuchyň, náklady na bydlení (spotřeba elektřiny a vody) jsou již zahrnuty v ceně
 • i zde jsou děti více než vítány: je pro ně připraven dětský klub Maro a na pláži mají dětské hřiště s pískem
 • v kempu se nachází restaurace, bistra i menší obchod pro nákup základních surovin

Tyto a další možnosti ubytování na ostrově Krk můžete rezervovat zde.Sledujte nás na Facebooku a sdílejte článek s přáteli  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *