5 nejkrásnějších pláží Chorvatska


plazeChorvatsko – jeden z nejčastějších cílů českých turistů, které láká nejen jeho dostupnost, ale i rozmanitost. Skrývá také řadu nádherných pláží, jež vybízí k návštěvě a prozkoumání. Pojďme si společně představit TOP 5 těch nejkrásnějších pláží v Chorvatsku, jež stojí za vaší pozornost.

1. Punta Rata

Nádherná oblázková pláž Punta Rata nacházející se v Brele, jižním směrem od Splitu, má přízvisko „jedna z nejhezčích pláží v Evropě“ a věřte, že tomuto hodnocení čelí obstojně. Typickým znakem pro tuto chorvatskou pláž nejsou jen stovky nadšených turistů, kteří si zde užívají dovolenou doslova hlava na hlavě, ale především voňavé borovice, které pláž lemují a vrhají tak příjemný a v horkých dnech i vítaný stín.

2. Zlatni Rat

Česky „Zlatý mys“ se také těší velké popularitě, a proto i zde často bývá přelidněno. Pro tuto pláž je typický zlatý trojúhelníkový výběžek sestávající z drobných oblázků a jemného písku. Zajímavostí je, že vítr, který je zde mnohdy opravdu silný, ovlivňuje tvar samotné špice výběžku, která je někdy zatočená doleva, jindy naopak doprava. Příznivci teplého moře budou asi trochu zklamáni kvůli studenější vodě, ale milovníci vodních aktivit budou tuto pláž považovat za ráj na zemi.

3. Rajska plaža

Česky „Rajská pláž“ je hotovým rájem především pro rodiny s dětmi. Nachází se v Loparu na ostrově Rab, měří příjemných 1,5 km a kromě jemného písku, mělké vody desítky metrů od pláže a spousty zábavy nabízí i mnoho příležitostí ke sportování. Milovníci poklidného plavání si zde přijdou na své! Mohou prozkoumat několik zátok, kde je hlubší voda a nádherné, leč menší písečné pláže.

4. Zrče

Nádherná oblázková pláž táhnoucí se přes jeden kilometr na ostrově Pag je místem, kde si na své přijdou všechny věkové kategorie bez ohledu na pohlaví. Tato chorvatská pláž, která rozhodně má něco do sebe, je proslulá pro řadu klubů pod otevřeným nebem. A nabízí i adrenalinové vyžití – tobogany, bazény či bungee jumping. O této pláži se říká, že je to jediné místo v Chorvatsku, kde zažijete jiskřivou party atmosféru, které si nesmíte nechat ujít.

5. Pupnatska Luka

Zavítáte-li jižním směrem na ostrov Korčula, naleznete zde další krásnou chorvatskou pláž, známou jako Pupnatska Luka. I toto místo vám rozhodně má co nabídnout, kromě vítaného klidu (moc lidí sem totiž nejezdí) je to i božský výhled na okolní krajinu, která vám vyrazí dech.Sledujte nás na Facebooku a sdílejte článek s přáteli  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *