Zvyšují se v Chorvatsku ceny?

Chorvatsko se stabilně drží na čelních příčkách žebříčku nejoblíbenějších prázdninových destinací. Loni sem přijelo 731 000 Čechů a podle odhadů by se toto číslo mělo letos ještě zvýšit, a to zhruba o tři procenta. Co vás čeká, pokud se sem vypravíte na dovolenou letos i vy? Počítat musíte s mírným zvýšením cen. Podraží vlastní cesta i ubytování.

Rostou ceny i nároky hostů

Na Chorvatsko dopadlo v první řadě zvyšování DPH v pohostinství i nárůst sazeb mýtného. A nepříliš příznivý trend se nevyhnul ani ubytovacím službám. K mírnému vzestupu cen došlo i u hoteliérů a současně v tomto odvětví doznaly útlumu i nejrůznější slevy. Dovolená na pobřeží Jaderského moře vás tak letos vyjde o něco dráž. Kdo by chtěl v rámci úspor čekat na last minute zájezdy, pravděpodobně bude zklamán. S těmi se pro nastávající sezónu příliš nepočítá.

Jak se proti tomu bránit? Jednoduše! Stačí dovolenou lépe vybírat a nedat jen na první dojem. Hledejte apartmány v Chorvatsku s dobrým poměrem ceny a kvality. Také doporučujeme zkusit méně známá letoviska! Rozdíl v ceně může být propastný.

A na co Češi v poslední době slyší? Za dovolenou nám není líto vydat nějakou tu korunu navíc, minimálně tehdy, pokud se to odrazí na kvalitě poskytovaných služeb. V oblasti ubytování preferujeme především apartmány, ovšem požadujeme, aby měly dostatečnou úroveň. Většinou upřednostňujeme verzi bez stravování, pokud už se však k němu uchýlíme, také se nehodláme v tomto směru nijak ošidit, jak potvrzují i zástupci Asociace cestovních kanceláří.

Hotely se předhánějí v počtu hvězdiček

Přestože řada lidí využívá možnost v podobě ubytování v kempech, mobilních domech nebo apartmánech, zájem o hotely, které poskytují minimálně polopenzi, roste. Provozovatelé na to reagují v posledních letech neustálou modernizací komplexů, které tak rázem svou úroveň zvedají o jednu i dvě hvězdičky. Pětihvězdičkové hotely byste ještě nedávno hledali marně, dnes však již budou spokojeni i ti nejnáročnější.

Ať už využijete při své dovolené osvědčených apartmánů, nebo upřednostníte luxusnější hotely, Chorvatsko vás ani letos jistě nezklame.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *