Zvyšují se v Chorvatsku ceny?

Chorvatsko se stabilně drží na čelních příčkách žebříčku nejoblíbenějších prázdninových destinací. Loni sem přijelo 731 000 Čechů a podle odhadů by se toto číslo mělo letos ještě zvýšit, a to zhruba o tři procenta. Co vás čeká, pokud se sem vypravíte na dovolenou letos i vy? Počítat musíte s mírným zvýšením cen. Podraží vlastní cesta i ubytování.

Rostou ceny i nároky hostů

Na Chorvatsko dopadlo v první řadě zvyšování DPH v pohostinství i nárůst sazeb mýtného. A nepříliš příznivý trend se nevyhnul ani ubytovacím službám. K mírnému vzestupu cen došlo i u hoteliérů a současně v tomto odvětví doznaly útlumu i nejrůznější slevy. Dovolená na pobřeží Jaderského moře vás tak letos vyjde o něco dráž. Kdo by chtěl v rámci úspor čekat na last minute zájezdy, pravděpodobně bude zklamán. S těmi se pro nastávající sezónu příliš nepočítá.

Jak se proti tomu bránit? Jednoduše! Stačí dovolenou lépe vybírat a nedat jen na první dojem. Hledejte apartmány v Chorvatsku s dobrým poměrem ceny a kvality. Také doporučujeme zkusit méně známá letoviska! Rozdíl v ceně může být propastný.

A na co Češi v poslední době slyší? Za dovolenou nám není líto vydat nějakou tu korunu navíc, minimálně tehdy, pokud se to odrazí na kvalitě poskytovaných služeb. V oblasti ubytování preferujeme především apartmány, ovšem požadujeme, aby měly dostatečnou úroveň. Většinou upřednostňujeme verzi bez stravování, pokud už se však k němu uchýlíme, také se nehodláme v tomto směru nijak ošidit, jak potvrzují i zástupci Asociace cestovních kanceláří.

Hotely se předhánějí v počtu hvězdiček

Přestože řada lidí využívá možnost v podobě ubytování v kempech, mobilních domech nebo apartmánech, zájem o hotely, které poskytují minimálně polopenzi, roste. Provozovatelé na to reagují v posledních letech neustálou modernizací komplexů, které tak rázem svou úroveň zvedají o jednu i dvě hvězdičky. Pětihvězdičkové hotely byste ještě nedávno hledali marně, dnes však již budou spokojeni i ti nejnáročnější.

Ať už využijete při své dovolené osvědčených apartmánů, nebo upřednostníte luxusnější hotely, Chorvatsko vás ani letos jistě nezklame.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *