Oblíbené letovisko Gradac


Městečko Gradac se nachází na konci Makarské riviéry a oblíbíte si jej zejména pro jeho nádherné, dlouhé a prostorné pláže. Příjemné místo, kde je dostatek zábavy, atrakcí i klidných zákoutí pro ničím nerušenou relaxaci.

Letovisko Gradac je populární již desítky let

Gradac je krásné městečko s příjemnou atmosférou. Na Makarské riviéře je celá řada měst, která jsou velmi rušná a pak naopak místa, která jsou velmi klidná. Které město vybrat, když chcete letovisko rušné tak akorát? Pak vaše volba jistě padne na Gradac. Je rušné natolik, abyste našli zábavu pro dospělé, dospívající i děti. Není však až tak přeplněné turisty, že by nebylo možné najít na pláži klidné místo v soukromí.

Ve městě naleznete vše potřebné. Nechybí obchody, stánky se suvenýry, informační centrum, restaurace, drobné občerstvení, kavárny ani bary s bohatým večerním programem. Ve městě jsou i bankomaty a směnárna. V centru města určitě nezapomeňte ochutnat zmrzlinu. Bude vás bavit i stání ve frontě a pozorování menší zábavné show při její přípravě.

Ze severního konce letoviska se do centra města dostanete procházkou po promenádě, která vede mírně do kopce, kolem místního kostelíku. Zde není celá promenáda tradičně okolo moře, ale vede právě do centra města. Z jižní části se po promenádě dostanete až k přístavu. V Gradacu si můžete prohlédnout zbytky pevnosti, ze které se dochovala původní věž ze 17. století. Zaujme vás i kostel sv. Antonína a kostel sv. Michala.

Gradac je však letovisko, které je výhradně zaměřené na služby pro turisty, a proto v místě naleznete celou řadu hotelů a soukromých apartmánů.

Pláž v Gradacu si zamilujete

Přístavem je město rozděleno na dvě poloviny. Hotelové kapacity se nachází u pláží v severní i v jižní části města. Pláže jsou z drobných oblázků, jsou dlouhé a prostorné. Pláž i moře jsou ve městě velmi čisté a přístup do vody je pozvolný, což ocení zejména rodiny s menšími dětmi. Známá je pláž Gornja vala v jižní části města, která je skutečně jedna z nejkrásnějších na Makarské riviéře. Děti jistě potěší, že na pláži je i tobogán, což je v Chorvatsku spíše výjimkou.

Z Gradacu na výlet

Místní cestovní kanceláře organizují výlety do Dubrovníku, kde se můžete projít po nádherných hradbách okolo města. U Bačinských jezer si prohlédnete neuvěřitelnou faunu i floru a v deltě řeky Neretvy se svezete na tradičních loďkách kolem mandarinkových plantáží. Dále můžete vyrazit na výlet lodí na ostrov Hvar nebo dokonce na vzdálenější ostrov Korčula. Pokud si s sebou vezmete i cestovní pas, můžete si prohlédnout Mostar nebo poutní místo Medjugorje.

Na pláži i ve vodě příjemné teploty

Jelikož se letovisko nachází na jihu Makarské riviéry, můžete se těšit na vyšší teploty vzduchu, tak i moře. Už v květnu jsou průměrné teploty venku okolo 22°C, v červnu pak 27°C a červenci a srpnu už vládnou teploty okolo 30°C. Dokonce i v září je pobyt na pláži stále ve znamení léta a čeká vás průměrná teplota 25°C. Teplota vody v květnu začíná stoupat ze 17°C a v červenci a srpnu je v průměru vyšší než 25°C.

Ubytování v letovisku Gradac

Hotel Pinija

Menší hotel, který prošel rekonstrukcí. Vybavení hotelu bylo renovováno a zařízení jednotlivých pokojů je nové. Pokoje jsou vybaveny lednicí a v malé koupelně je sprchový kout. V okolí hotelu je několik starších budov, které teprve čekají na renovaci, proto v bezprostřední blízkosti hotelu není příležitost pro hezkou večerní procházku. Na tu je třeba popojít do centra města. Pláž se nachází přímo před hotelem, ale je upravena betonovými platy. Oblázková pláž je asi sto metrů od hotelu.

Hotel Laguna

Hotel Laguna je hotel s velkou ubytovací kapacitou. Pokoje se nachází jak v hlavní hotelové budově, tak v několika depandancích, které jsou okolo tenisových kurtů. Jedná se o starší hotel, kde renovace probíhá postupně. Každý rok je vždy v hotelu a depandancích vyměněna nějaká část vybavení. Tedy například nové matrace, nové toalety, nové stolky. Nejedná se však o celkovou rekonstrukci. Vybavení pokojů tak působí starším dojmem. Je však čisté a udržované. Hotel Laguna si oblíbíte díky výborné stravě, díky příjemným cenám ubytování a díky bohatému večernímu programu pro hosty. Přes den je na terase hotelu restaurace, která vaří místní speciality.

Hotel Labineca

Labineca se nachází na samém okraji města, směrem na Brist. Velký hotel nabízí svým hostům ubytování v hlavní hotelové budově a v depandancích nacházejících se za hotelovou budovou. V hotelu jsou pokoje spíše menší. Prostornější pokoje jsou v depandacích. Ubytování v depandanci je vhodné zejména pro rodiny s dětmi, některé hotelové pokoje jsou v blízkosti taneční terasy, kde je večer rušněji. V hotelu je z menších balkónků nádherný výhled na moře, v koupelně se můžete těšit na vanu. U hotelu je i venkovní bazén. Labineca je rušný komplex, kde si můžete užít bohatý večerní program.

Hotel Sunce

Menší hotelová kapacita, která má pokoje v depandanci okolo venkovních bazénu. Jeden bazén je pro děti. Na stravu se pak dochází do centrální budovy, kde je i recepce. Hotel Sunce je perfektní pro svou polohu, nachází se přímo na promenádě a na pláž je to skutečně velmi blízko. Vybavení klimatizovaných pokojů je na velmi dobré úrovni a z pokojů je nádherný výhled na moře. Jedná se spíše o klidný hotel, kde se bude líbit párům i rodinám s dětmi. Personál hotelu velmi dbá o čistotu pokojů, proto s ubytováním budete jistě spokojeni. U menších hotelových kapacit bývá večeře formou výběru z menu, je to zvykem i v hotelu Sunce. Pokud jste si oblíbili večeře formou bufetu, je třeba vybrat větší hotelovou kapacitu.Sledujte nás na Facebooku a sdílejte článek s přáteli  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *