Nejkrásnější pláže v Chorvatsku


Chorvatsko má celkem 116 pláží, které byly oceněny modrou vlajkou, která zaručuje vysoké standardy čistoty moře a okolí . Vybrali jsme několik nejznámějších a nejlépe hodnocených pláží.

plaz-baska-chorvatsko

Rajska plaža Lopar, ostrov Rab – nádherná pláž  tvořená jemným pískem v zátoce Lopar ve tvaru podkovy. Pláž má velmi mělký sestup do moře a proto je vyhledávaná převážně rodinami s dětmi. Pláže je zčásti stíněná vegetací, kde naleznete stín.

Zlatni Rat, Bol, ostrov Brač – asi nejznámější chorvatská pláž, jejíž název znamená v češtině Zlatý roh a její tvar opravdu odpovídá svému jménu. Pláž je oblázková a je obklopena křišťálově průzračným mořem.

Bijeca, Medulin – písčitá pláž v městečku Medulin, kousek od města Pula. Pláž je obklopena stromy a táhne se asi 1 km podél pobřeží a pro mělký vstup do moře je rovněž vyhledávána rodinami s dětmi.

Vela Baška, ostrov Krk – velmi populární a navštěvovaná pláž na ostrově Krku je tvořena oblázky a hrubým pískem. Kromě koupání lze zde i aktivně sportovat nebo si zařádit na toboganech.

Punta Rata, Brela – malá, ale nádherná oblázková pláž v městečku Brela. Za zády máte pohoří Biokovo, kolem sebe borovicový porost a před sebou průzračné modré moře. Nevýhodou je, že v sezóně bývá plně obsazena turisty.

Pláž Zaton – v oblíbeném letovisku Zaton v oblasti Zadaru se nachází 1,5 kilometrů dlouhá pláž v borovém háji, tvořená pískem a čátečně oblázky.Pláž je vybavena atrakcemi a veškerým turistickým komfortem. Rekreační komplex je tvořen apartmány a kempem je velmi vyhledávaným cílem rodin s dětmi.

Bonj, ostrov Hvar – v hodnocení nejhezčích evropských pláží se objevila i pláž Bonj na ostrově Hvar. Patří spíše mezi dražší a luxusnější pláže, ale nabízí překrásný výhled na Paklenici ostrovy.

Nezapomeňte si prohlédnout i další chorvatské pláže.
Sledujte nás na Facebooku a sdílejte článek s přáteli  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *