Starigrad – to je romantika i dobrodružství


Ať už jste manželé v penzi či studenti na prázdninách, rodina na dovolené nebo jen dobrodruh, který je sám, rozhodně je pro vás tahle krásná obec tou pravou. Starigrad-Paklenica je vhodný nejen pro akční lidičky, ale také pro tělesně postižené, kteří jsou pohybově omezení. Navštívila jsem ji již několikrát a ráda bych Vám teď ukázala několik možností, které se vám zde nabízejí.

Vesnička Starigrad

Starigrad-Paklenica nebo také pouze Starigrad se často zaměňuje s městečkem Stari Grad na ostrově Hvar. Já bych Vám však ráda řekla něco o této malé a příjemné vesnici, která je oblíbeným místem turistů, a kde zároveň najdete klid a čas na odpočinek. Blízko obce je historické město Zadar a samozřejmě kaňon i národní park Paklenica.

Ubytování

Díky obrovskému množství kempů, hotelů i motelů je snadné se ve Starigradu ubytovat. Já osobně bych vám doporučila camp Paklenica, kde si můžete zarezervovat stan, mobilhome, karavan, ale samozřejmě i pokoj v hotelu Bluesun Hotel Alan. Camp leží přímo na pláži, stejně tak je však možné ubytovat se dál od moře v různých apartmánech.

Pláž

Pokud nemáte rádi obrovské roztáhlé pláže plné deštníků, pak se vám právě zde bude líbit. Malé oblázkové plážičky vám zajišťují soukromí. Fíkovníky, kterých je všude plno zase stín a pro milovníky opalování je k dispozici několik kamenných ploch, nesmějí chybět ani mola. K dispozici jsou samozřejmě i sprchy a stánky s občerstvením.

Pro koho je návštěva Starigrdu určena?

1. Rodinná dovolená

Na dovolenou s dětmi je toto místo ideální. Rodiče mají své ratolesti stále pod dozorem a jen tak se jim na malé plážičce neztratí. Několikrát denně je u hotelu program – cvičení v bazénu, zpěv, tanec – také se dá vyjít do města. Na ulici se nachází spousta možností jak se občerstvit. Od několika druhů zmrzlin přes vynikající palačinky až po spirálky smažených brambůrek a koblížků. Dovolenou si tedy můžete užít v pohodě a nemusíte se bát, že byste to k moři měli daleko. Jako výlet doporučuji zajímavé město Zadar s bohatou historií.

2. Studenti

Jako hlavní výhodu považuji slušné ceny za ubytování i jídlo. Vše se dá sehnat za stejné peníze jako u nás popřípadě o něco málo dráž. Pokud je ale člověk akční a nechá si poradit, může si zajít do nedalekého supermarketu nebo třeba na trh pro zeleninu, ovoce a ryby. Přes den lze vyrazit na šlapadla a proplout se podél pobřeží. Lze tak zahlédnout trosky hrádku i neobsazené plážičky. Škála restaurací a barů u pobřeží zajišťuje zábavu na večer.

3. Romantici

Dokonce i zamilované páry si zde přijdou na své. Poklidné městečko je jako stvořené pro romantické vycházky. Když člověk není líný, vystoupá kopeček a už se nachází sám v prázdných uličkách, kde to vypadá, jako kdyby se zastavil před pár lety čas. Nemluvě o úžasných západech slunce, které se dají sledovat při pikniku na molu. Právě díky tomu, že je městečko malé, má člověk vždycky možnost najít si soukromí. A když zatoužíte po něčem lehce dobrodružném, můžete si vypůjčit vodní skútr nebo se jet podívat na nějaký z nabízených výletů v přírodě.

4. Dobrodruzi

Pokud prahnete po něčem jiném než je klidná dovolená, i vy si zde přijdete na své. Národní park Paklenica je totiž naprosto ideální na celodenní výlet. Skály, ve kterých se můžete vydat po stopách Vinnetoua, jsou nádhernou připomínkou toho, že i mimo civilizaci se dá užít zábava. Kaňon, říčky, stezky, krásná příroda, zvířata, to vše vás čeká v tomto nádherném národním parku.

Pokud si tedy někdo nepřijde na své, jsou to milovníci obrovských rušných center, kde to takzvaně žije. Avšak lidé toužící po relaxu a odpočinku se zde můžou skrýt před každodenním stresem a spěchem velkoměsta a načerpat trochu energie. Jestli se toto místo rozhodnete navštívit, věřím, že opravdu nebudete zklamaní a budete se rádi vracet stejně jako já.Sledujte nás na Facebooku a sdílejte článek s přáteli  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *