Dovolená v Igrane


Tentokrát bude řeč o chorvatském městečku Igrane. Co byste určitě měli vědět, než se sem vydáte na dovolenou? Především to, že Igrane leží kousek od Makarské riviéry, což znamená téměř na jihu země. Několikahodinové cestě se tak nevyhnete! Na oplátku vám ale bude záruka krásného slunného počasí a vysoké teploty, vhodné ke koupání v moři. O tom svědčí i fakt, že se obyvatelé v letním období často potýkají s požáry lesů, které díky špatně přístupnému, hornatému terénu, musí být hašeny letadly.

Igrane

Igrane čítá pouze několik set obyvatel, kteří se převážně živí rybolovem a nejvíce peněz vydělají právě v letní sezóně, kdy někteří vlastní restauraci, kavárnu či jakýkoli jiný obchod na kolonádě, nebo pronajímají apartmány ve svém domě. Malá rozloha městečka je však výhodná z hlediska vzdálenosti od moře. Ani apartmány ležící na opačné straně města, nejsou od pláže nikterak daleko.

Pláž v Igrane

Nad Igrane se tyčí kostelík sv. Mihovila z 11. století, ve kterém se každý týden v neděli koná mše. Pokud se rozhodnete kostel navštívit, čeká vás ve vysokých teplotách celkem daleká cesta do kopce. Proto rozhodně nezapomeňte na vhodnou obuv, dostatek pitné vody a také se chraňte před sluncem, jinak by vám tento drobný výšlap mohl zkazit zbytek dovolené.

Igrane - kostel sv. Mihovlia

Pár kilometrů od Igrane je o něco větší město Podgora, kam se můžete vydat, ale rozhodně nespoléhejte na místní autobusovou dopravu. Téměř každý je tu vlastníkem skútru a vzhledem tomu, že jsou místní lidé opravdu vstřícní, tak vám určitě váš domácí skútr bez problémů zapůjčí.

Ubytování a místní pláže

Kromě apartmánu se lze ubytovat i v hotelu, který má vlastní pláž. Nutno ale dodat, že veřejná pláž je mnohem hezčí, a dokonce i větší, avšak kamínková. Kolem ní se lemuje již zmiňovaná kolonáda, na které najdete dostatek restaurací, kaváren či obchodů se suvenýry. Ačkoli je Igrane opravdu malé, nedá se říci, že by byla pláž přeplněná, ba naopak. V dopoledních hodinách ji máte téměř pro sebe a odpoledne nabízí taktéž dostatek osobního prostoru. S přeplněností restaurací je to podobné. Vždy se najde dostatek místa pro usazení.

Hlavně rodiny s dětmi by mohly ocenit postupný vstup do moře. Nedoporučujeme plavat za vyhraněný prostor, protože za ním se prohánějí loďky, vodní skútry, apod. Vyhnete se tak nechtěnému úrazu a nepříjemnostem, protože plavidlo vás velice snadno může přehlédnout.

Pokud však hledáte na dovolené místo, které by žilo nočním životem, tak Igrane to rozhodně není. V místních hospůdkách občas hraje živá hudba, ale disko tu opravdu nenajdete. Igrane je ideální pro klidnější rodinnou dovolenou, s příjemným večerním posezením na pláži a výbornou zmrzlinou v ruce. V případě, že byste se odsud přeci jen chtěli vydat do většího města, doporučujeme Makarskou riviéru. Tady to opravdu žije a její kolonáda je v mnohém odlišná než kolonáda v Igrane. Většina cestovních kanceláří je schopná, zajistit minibus pro přepravu. Místní výletní loď vás tam také bez problémů dopraví. Ta navíc pořádá i výlety k nejznámějším jezerům, celodenní plavby, apod. Dobře si však rozmyslete, zda jste schopni tuto plavbu zvládnout s dětmi. Loďka je vzhledem k množství cestujících celkem malá a vlny na moři bývají mnohdy zákeřné.

Chorvatsko - hotel v Igrane

Pokud chcete zažít trochu adrenalinu, využijte zapůjčení vodních skútrů. Kdo by se chtěl držet více při zemi, ocení spíše šlapadlo se kterým se lze vydat dál na moře.

Igrane - hory

Igrane doporučuji všem, kteří si chtějí na své dovolené opravdu odpočinout a zrelaxovat se. Jde o místo, které vás nadchne svou krásou a atmosférou. Navíc místní jsou opravdu vstřícní a velmi milí. Tady na vás dýchne pravá chorvatská pohoda.Sledujte nás na Facebooku a sdílejte článek s přáteli  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *