Kempování, karavany a mobilní domy v Umagu


Letovisko Umag je známé především kvůli historickému jádru a přístavu. Má ale co nabídnout i těm z vás, kterým historie zrovna moc neříká. Preferujete spíš klasickou relaxační dovolenou na pláži? Umag je výbornou destinací i pro Vás a Vaši rodinou a chorvaté se skutečně snaží, aby se u nich turisté cítili co možná nejlépe.

Pláže v okolí Umagu jsou většinou oblázkové, což je typické pro velkou část chorvatského pobřeží Jaderského moře. Vzhledem k výše zmíněné pečlivosti místních si navíc užijete i čisté pláže, moře i veřejná prostranství a kempy.

Chcete, vzdor rodinné dovolené, alespoň večer vyrazit za zábavou bez svých potomků? Umag vám nabízí klasický noční život v barech, ale také možnost ochutnat v restauracích vyhlášené místní speciality. Máte-li rádi víno, opominout byste rozhodně neměli ani vinné sklípky.

Umag je někdy nazýván jako „brána do Evropy”, to proto že disponuje dobrou dopravní dostupností. Cesta autem do Umagu je tudíž bezproblémová i pokud jedete s karavanem. Pokud cestujete do Chorvatska autobusem, přečtěte si náš minulý článek. Zvolíte-li dovolenou s leteckou dopravou, pravděpodobně přistanete na letišti v Pule odkud je to cca 80 km. K cíli vaší cesty vás dopraví autobus. V případě že máte jen letenku a jedete bez cestovní kanceláře, můžete využít půjčovnu automobilů přímo na letišti.

Kempy a ubytování v Umagu

  • Camping park Umag

Camping park je často navštěvovaný a hosty značně oceňovaný areál. Jako stvořený pro rodinnou dovolenou. Děti se zabaví na dětském hřišti a vítaní jsou tu i vaši domácí mazlíčci. Kemp skýtá prostor pro stany, karavany nebo se můžete ubytovat v mobilních domech, případně v bungalovech.

Jste-li sportovci, oceníte místní půjčovnu kol a člunů. Stejně tak vás nepochybně nadchne možnost zajezdit si nedaleko camping parku na koni. Nebo si zahrát golf, případně stolní tenis. Samozřejmostí je v rámci zachování spojení se světem přístup k wi-fi. V areálu najdete restauraci, bar a bazén.

  • Kemp Stella Maris

Z kempu Stella Maris to budete mít do centra Umagu něco kolem kilometru a půl. Ubytovat se můžete v obytném přívěsu či ve stanu. Další možností je klasický bungalov nebo ubytování v mobilních domech. Využijete jistě služeb místní restaurace a pro vaše děti zde připravili celkem dobře vybavené hřiště a bazén. Ze sportovních aktivit tu najdete téměř vše včetně tenisu, stolního tenisu, minigolfu a možnosti pronájmu člunu nebo jízdního kola. V areálu je možnost připojení k internetu. Do kempu mají vstup povolen také psi. Pokud by se vám chtělo za zábavou mimo kemp, vypravte se na přibližně kilometr vzdálenou diskotéku.

Že kempování už není pro vás, a hledáte pohodlnější místo na přespání? Zkuste:

  • Hotel Adriatic

Do centra Umagu to nebudete mít daleko (něco přes kilometr), což je akorát na večerní procházku. A ke koupání ještě blíž. Hotel Adriatic se nalézá ve vzdálenosti pouhých 50 m od moře, nejblíže to máte k upraveným betonovým plochám určeným k relaxaci a potom cca 250 m na oblázkové pláže. Za poplatek si lze přímo na místě vypůjčit lehátko nebo slunečník. V hotelu je k dispozici terasa, velký bazén, restaurace a bar. Standardně nabízí dvoulůžkové pokoje. Každý pokoj má k dispozici vlastní sociální zařízení. Pokud toužíte mít výhled na moře nebo chcete ještě navíc balkon, čekají na vás za poplatek pokoje v přístavbě hotelu. Vybavení pokojů patří svou úrovni v zásadě mezi jednodušší. Hotel by si jistou obnovu už zasloužil. Stravování je klasicky formou polopenze se snídaní a večeří.

Tyto a další možnosti ubytování v Umagu můžete rezervovat zde.Sledujte nás na Facebooku a sdílejte článek s přáteli  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *